גילוי מרצון

בשורה משמחת לתושבי ישראל אשר הינם בעלי אזרחות אמריקאית , ממשלת ארה"ב מפעילה את תוכנית "גילוי מרצון" נותנת מענה ל"בעיה" שאליה נכנסים כל מי שחתם על טופס w9 או יחתום בעתיד.

התוכנית מיועדת לאמריקאים המתגוררים בישראל ומעוניינים ליישר קו עם חוקי המס האמריקאים, ולהימנע מקנסות עקב אי דיווח לרשות המיסים האמריקאית. הרשות מפעילה את streamlined procedures ( גילוי מרצון ) עם הקלות מיוחדות. כידוע כל אזרח אמריקאי חייב לדווח על הכנסותיו בכל חשבונותיו גם כשהוא מתגורר מחוץ לגבולות ארצות הברית במידה והיו בחשבונותיו סכום השווה ל10,000 דולר ומעלה. הנמנע מדיווח צפוי לקנסות גבוהים מאוד ואף חשוף לתביעה פלילית של הרשויות בארה"ב.
בכדי לעמוד בתנאי התוכנית נדרש להגיש דוחות-מס רטרואקטיבית שלוש שנים, ודוחות בנקים (Fbar) רטרואקטיבית שש שנים.. כל חריגה קלה מהנהלים להשתתפות בתוכנית גילוי מרצון המפורסמים על ידי רשויות המס פולטת מהתוכנית וחושפת לכללים היבשים של חוקי המס האמריקאים, לדוגמה: חובת הדיווח אינה מתיישנת. המשתתפים בתוכנית פותחים "דף חדש" ומוחקים את ההיסטוריה מול רשויות ארה"ב,
כתוצאה מחתימת הסכם ה- FACTA בין ישראל לארה"ב מדווחת מדינת ישראל על חשבונות הבנק של בעלי אזרחות אמריקאית לרשויות המס בארה"ב . כל מי שחותם על טופס w9 חותם גם על הצהרת ויתור סודיות ובכך פרטי החשבון שלו חשופים לעיניהם של פקידי המס האמריקאים. על פי ההסכם ממשלת ישראל תעביר (החל מספטמבר 2016) בצורה מסודרת את כל פרטי החשבונות של בעלי אזרחות אמריקאית לרשויות המס בארה"ב.
בעבור ישראלים רבים שעד כה לא עמדו בחובת הדיווח של רשויות המס האמריקאים ונדרשו ע"י הבנק לחתום על טופס W9, זוהי הזדמנות מעולה להתחיל לעמוד בחובות הדיווח האמריקאיות מבלי להסתכן בקנסות כבדים וברישומים פליליים.
שימו לב: התוכנית מיועדת אך ורק לאזרחים שרשויות המס האמריקאיות טרם פנו אליהם!
הזדרזו להגיש את הדוחות לפני שיהיה מאוחר!

דילוג לתוכן